Lærere:

Anders Provis, PGU, Musisk og kunstnerisk produktion, FGU Roskilde Lejre, 81410255, apr@fgu-skolen.dk

Anja Hyldahl Baunkjær, AGU og basis, FGU Greve/Solrød,
81413520, aba@fgu-skolen.dk

Annett Bjergvang, AGU, FGU Roskilde,
81413530, abj@fgu-skolen.dk

Aske Mlynek, PGU, Byg, bolig og anlæg, FGU Roskilde, 81413504, aml@fgu-skolen.dk

Benjamin Hesselager, AGU, FGU Roskilde, 81413507, bhes@fgu-skolen.dk

Britt Vittrup, PGU, Omsorg og sundhed, FGU Taastrup, 25972138, bvi@fgu-skolen.dk

Dan Pedersen, PGU, Byg, bolig og anlæg, FGU Roskilde,
41397204, dpe@fgu-skolen.dk

Erik Falke Hansen, PGU, Kommunikation og medier, FGU Taastrup,
81413506, efh@fgu-skolen.dk

Gitte Højberg, AGU, FGU Roskilde,
81410224, gho@fgu-skolen.dk

Henrik P. Bakager, PGU, Musisk og kunstnerisk produktion, FGU Greve/Solrød, 61618405, hpb@fgu-skolen.dk

Henrik Mozejko, Ordblindevejleder, FGU Høje-Taastrup, 81413566, hmo@fgu-skolen.dk

Henrik Vejbæk, AGU, FGU Roskilde,
81413524, hve@fgu-skolen.dk

Jane B. Andersen, PGU, Mad og ernæring, FGU Høje-Taastrup, 61205494, jba@fgu-skolen.dk

Jeanette Hechmann, PGU, Mad og ernæring, FGU Roskilde, 40897783, jehe@fgu-skolen.dk

Jens Jokumsen, PGU, Kommunikation og medier, FGU Greve/Solrød, 25971845, jjo@fgu-skolen.dk

Jon Borggaard, PGU, Kommunikation og medier, FGU Roskilde,
41397208, jpb@fgu-skolen.dk

Karina Adel Jarlstrup, PGU, Musisk og kunstnerisk produktion, FGU Roskilde, 26808655, kaj@fgu-skolen.dk

Kenneth Pajor, PGU, Mad og ernæring, FGU Lejre,
81410213, kpa@fgu-skolen.dk

Kira Bergendorff, Ordblindevejleder, FGU-Skolen Øst, 81410228, kbe@fgu-skolen.dk

Kristine, PGU, Mad og ernæring, FGU Greve/Solrød, 81410210, kla@fgu-skolen.dk

Lea Enggaard Ambirk, basis faglærer, FGU Roskilde
41397205, LEA@fgu-skolen.dk

Linda Osk Lykke Jørgensen, PGU, Kommunikation og medier, FGU Roskilde, 81413564, ljor@fgu-skolen.dk

Lone Hartvig Andersen AGU, FGU Greve-Solrød, 81410231, lha@fgu-skolen.dk

Nicki Boye Avnborg, Omsorg og sundhed, FGU Taastrup, 81413565, nav@fgu-skolen.dk

Mads B. Sørensen, PGU, Byg, bolig og anlæg, FGU Greve-Solrød, 61618415, mbs@fgu-skolen.dk

Mette Schou Nielsen, AGU, basis og EGU, FGU Greve/Solrød, 31654041, msn@fgu-skolen.dk

Mette Thomsen, PGU, Handel og kundeservice, FGU Taastrup,
81413514, mth@fgu-skolen.dk

Mia Pamperin Christiansen, PGU lærer, Handel og Kundeservice, FGU Taastrup, 81413518, mch@fgu-skolen.dk

Mikael Løyche, Lærer ComeOnLine, FGU Høje-Taastrup,
81 41 02 26 mlo@fgu-skolen.dk  

Michael L. Poulsen, Lærer, Turisme, kultur og fritid og Handel & Kundeservice, Greve/Solrød
6120 5498, MLP@fgu-skolen.dk

Monica Bach Nielsen, PGU, Turisme, kultur og fritid og Handel & KundeserviceFGU Greve/Solrød, 61224215, mbn@fgu-skolen.dk

Nicolaj Horslund,  PGU, Byg, bolig og anlæg, FGU Greve/Solrød, 81413562, nho@fgu-skolen.dk

Ole Jensen, PGU, Jordbrug og skovbrug, FGU Greve/Solrød,
61618425, OJE@fgu-skolen.dk 

Per Lorentzen, PGU, Byg, bolig og anlæg, FGU Høje-Taastrup, 81413568, plor@fgu-skolen.dk

Rasmus Wortziger, AGU, FGU Taastrup
81410231, RWO@fgu-skolen.dk

Sandra Esbenati, AGU, FGU Roskilde,
81410253, ses@fgu-skolen.dk

Sanne Risbjerg Sørensen, PGU, Handel og kundeservice, FGU Lejre, 81410216, srs@fgu-skolen.dk

Sarah M. N. Henriksen, PGU, Miljø og genbrug, FGU Roskilde, 81410215, smh@fgu-skolen.dk

Simon Felin, PGU, AGU, FGU Taastrup,
81410239, sfe@fgu-skolen.dk

Steen Dahl-Byø, Motor og mekanik, FGU Roskilde, sby@fgu-skolen.dk, 81413516.

Jimmy Mark Larsen, Motor og mekanik, FGU Roskilde, jla@fgu-skolen.dk, 81413549.

Torben Grell, Kommunikation og medier, FGU Roskilde, 41397206, tgr@fgu-skolen.dk

Torben M. Jakobsen, AGU, FGU Høje-Taastrup, TMJ@fgu-skolen.dk, 61205496 

Tomas Jensen, Basis faglærer, FGU Høje- Taastrup, TJE@fgu-skolen.dk, 61224202

Vibeke Dall Andersen, PGU, Mad og ernæring, FGU Roskilde, 41397209, vda@fgu-skolen.dk

Winnie Nørskov, Ordblindevejleder, FGU Greve/Solrød, Højre-Taastrup, 81410242, win@fgu-skolen.dk

Servicepersonale:

Anette Nielsen, FGU Roskilde, køkkenassistent
81413542, aha@fgu-skolen.dk

Baoliang Wu, FGU Roskilde Lejre
bwu@fgu-skolen.dk

Birgitte Egholm Roed, FGU Roskilde
81413511, ber@fgu-skolen.dk

Christian Roth, FGU Høje-Taastrup,
81416410, cro@fgu-skolen.dk

Helen Arnold, Tune Kursuscenter,
61618426, har@fgu-skolen.dk

Robin Sitcovics, Tune Kursuscenter,
61224212, rsi@fgu-skolen.dk

Tom Pörtner, FGU Roskilde, 
25797778, tpo@fgu-skolen.dk

Ledelse, administration og sekretariat:

Søren Elnebo Lau, Direktør,
51193514, sel@fgu-skolen.dk

Gitte Törnkvist, Økonomi- og administrationschef,
81413510, gto@fgu-skolen.dk

Jan Bjergskov Larsen
Skoleleder, FGU Roskilde Lejre, 81413560,  jlar@fgu-skolen.dk

Sus Berlick, Skoleleder,
FGU Høje-Taastrup, 61618400, sbe@fgu-skolen.dk

Mette Egeberg, Skoleleder,
FGU Greve/Solrød, 81410232, meg@fgu-skolen.dk

Claus Lützen, Centerleder,
Tune Kursuscenter, 25970143, clu@fgu-skolen.dk

Peter Veileborg, IT-Koordinator/IT-Ansvarlig,
23907000, pve@fgu-skolen.dk

Majbritt Ranum, Administration, FGU-Skolen Øst,
61224204, mrp@fgu-skolen.dk

Hanne Ratleff Hansen, Administration, FGU-Skolen Øst, 81410251, hrh@fgu-skolen.dk

Lene Dybdal-Nicolaisen, Administration, FGU-Skolen Øst, 81410234, ldni@fgu-skolen.dk

Claus Steensbech, PR- og projektkonsulent
41397216, cst@fgu-skolen.dk

Anders Henckel Nielsen, Udviklingskonsulent,
81413529, ahn@fgu-skolen.dk

Mads Hallenborg Tolstrup Sørensen, IT-supporter, 81413535, mts@fgu-skolen.dk

Vejledere:

Athena Tegner, FGU Høje-Taastrup,
61618429, ate@fgu-skolen.dk

Christina Grønning, FGU / EGU,
21480192, cgr@fgu-skolen.dk

Jesper Plambek, FGU Roskilde,
41397211, jpl@fgu-skolen.dk

Kirsten Frederiksen, FGU Roskilde,
81410244, kif@fgu-skolen.dk

Mathilde Damgaard Freese, FGU Roskilde
81 41 35 55, mfr@fgu-skolen.dk

Merete Klitgaard, FGU Høje-Taastrup
81416419, mkl@fgu-skolen.dk

Mette Malmberg Vest,  FGU Greve/Solrød,
81413509, mve@fgu-skolen.dk

Pia Bramsen, FGU Greve/Solrød,
81410259, pbr@fgu-skolen.dk

Lotte Mangor, FGU Greve/Solrød og FGU Høje-Taastrup,81413553, lma@fgu-skolen.dk

Gennemførelsesvejledere

Christian Echardt, cec@fgu-skolen.dk, 81413557

Lene Ringsmose, lri@fgu-skolen.dk, 81413558

Tune Kursuscenter:

Benja H. Ellehøj, Souschef,
81410248, bhf@fgu-skolen.dk

Doreen Buth, reception/tjener
61618402, dbu@fgu-skolen.dk

Jannie Henriksen, Kok,
81410249, jhe@fgu-skolen.dk

Jan Willum Knudsen, pedel
81413539, jkn@fgu-skolen.dk

Gitte Nielsen, Reception,
61618404, gni@fgu-skolen.dk

Helle Ungermann, Reception,
61224211, hun@fgu-skolen.dk

Søren Blom Ellemose, Kok
81413537, sbel@fgu-skolen.dk

Susanne Stens Olsen, Tjener,
81413531, sols@fgu-skolen.dk

Baoliang Wu, 81410238, bwu@fgu-skolen.dk