Lærere:

Anders Provis, PGU, FGU Greve/Solrød,
Musisk og kunstnerisk produktion, 81410255, apr@fgu-skolen.dk

Anja Hyldahl Baunkjær, AGU, FGU Greve/Solrød,
81413520, aba@fgu-skolen.dk

Aske Mlynek, PGU, FGU Roskilde,
Byg, bolig og anlæg, 81413504, aml@fgu-skolen.dk

Benjamin Hesselager, AGU, FGU Roskilde,
Matematik, 81413507, bhes@fgu-skolen.dk

Britt Vittrup, PGU, FGU Lejre,
Mad og ernæring, 25972138, bvi@fgu-skolen.dk

Carsten Hvid, FGU Roskilde,
Turisme, kultur og fritid, 81413543, chv@fgu-skolen.dk

Dan Pedersen, PGU, FGU Roskilde,
Byg, bolig og anlæg, 41397204, dpe@fgu-skolen.dk

Erik Falke Hansen, PGU, FGU Lejre,
Kommunikation og medier, 81413506, efh@fgu-skolen.dk

Gitte Højberg, AGU, FGU Roskilde,
Dansk/samfundsfag, 81410224, gho@fgu-skolen.dk

Henrik P. Bakager, PGU, FGU Høje-Taastrup,
Musisk og kunstnerisk produktion, 61618405, hpb@fgu-skolen.dk

Henrik Vejbæk, AGU, FGU Lejre,
81413524, hve@fgu-skolen.dk

Jane B. Andersen, PGU, FGU Høje-Taastrup,
Mad og ernæring, 61205494, jba@fgu-skolen.dk

Jeanette Hechmann, PGU, FGU Roskilde,
Mad og ernæring, 40897783, jehe@fgu-skolen.dk

Jens Jokumsen, PGU, FGU Lejre,
Kommunikation og medier, 25971845, jjo@fgu-skolen.dk

Jon Borggaard, PGU, FGU Roskilde,
Kommunikation og medier, 41397208, jpb@fgu-skolen.dk

Karina Adel Jarlstrup, PGU, FGU Roskilde,
Musisk og kunstnerisk produktion, 26808655, kaj@fgu-skolen.dk

Kenneth Pajor, PGU, FGU Lejre,
Mad og ernæring, 81410213, kpa@fgu-skolen.dk

Kira Bergendorff, Støtteteam, FGU-Skolen Øst
Ordblindelærer, 81410228, kbe@fgu-skolen.dk

Kristine Kim Larsen, PGU, FGU Greve/Solrød,
Mad og ernæring, 81410210, kla@fgu-skolen.dk

Lea Enggaard Ambirk, basis faglærer
41397205, LEA@fgu-skolen.dk

Matthias Kotthoff, FGU Greve, AGU matematik & samfundsfag
61689896, mko@fgu-skolen.dk

Mette Schou Nielsen, PGU, FGU Greve/Solrød,
Omsorg og sundhed, 31654041, msn@fgu-skolen.dk

Mette Thomsen, PGU, FGU Lejre,
Handel og kundeservice, 81413514, mth@fgu-skolen.dk

Monica Bach Nielsen, PGU, FGU Greve/Solrød,
Kommunikation og medier, 61224215, mbn@fgu-skolen.dk

Ole Jensen, PGU, FGU Greve/Solrød, Jordbrug og skovbrug
61618425, OJE@fgu-skolen.dk 

Mia Pamperin Christiansen, PGU lærer, Handel og Kundeservice, FGU Taastrup, 81413518, mch@fgu-skolen.dk

Lone Hartvig Andersen AGU, FGU Greve-Solrød
Matematik, 81410231, lha@fgu-skolen.dk

Mads B. Sørensen, PGU, FGU Greve-Solrød,
Byg, bolig og anlæg, 61618415, mbs@fgu-skolen.dk

Peter Mortensen, FGU Roskilde,Turisme,
kultur og fritid, 81413544, pmo@fgu-skolen.dk

Sandra Esbenati, AGU, FGU Roskilde, 81410253, ses@fgu-skolen.dk

Sarah M. N. Henriksen, PGU, FGU Lejre,
Byg, bolig og anlæg, 81410215, smh@fgu-skolen.dk

Simon Felin, PGU, FGU Lejre,
Kommunikation og medier, 81410239, sfe@fgu-skolen.dk

Steen Dahl-Byø, PGU, FGU Roskilde, sby@fgu-skolen.dk, 81413516. Motor  og mekanik

Torben Grell, Kommunikation og medier FGU Roskilde, 41397206, tgr@fgu-skolen.dk

Torben M. Jakobsen, AGU, FGU Høje-Taastrup, TMJ@fgu-skolen.dk, 61205496 

Tomas Jensen, AGU, FGU Høje- Taastrup, TJE@fgu-skolen.dk, 61224202

Tasia H. Andersen, PGU, FGU Lejre, 81410214, THA@fgu-skolen.dk, Byg, bolig og anlæg

Vibeke Dall Andersen, PGU, FGU Roskilde,
Mad og ernæring, 41397209, vda@fgu-skolen.dk

Winnie Nørskov, Støtteteam, FGU Greve/Solrød,
Ordblindelærer, 81410242, win@fgu-skolen.dk

Servicepersonale:

Baoliang Wu, FGU Lejre,
81410238, bwu@fgu-skolen.dk

Birgitte Egholm Roed, FGU Roskilde
81413511, ber@fgu-skolen.dk

Christian Roth, FGU Høje-Taastrup,
81416410, cro@fgu-skolen.dk

Helen Arnold, Tune Kursuscenter,
61618426, har@fgu-skolen.dk

Robin Sitcovics, Tune Kursuscenter,
61224212, rsi@fgu-skolen.dk

Tom Pörtner, FGU Roskilde, FGU Roskilde,
25797778, tpo@fgu-skolen.dk

Ledelse, administration og sekretariat:

Søren Elnebo Lau, Direktør,
51193514, sel@fgu-skolen.dk

Gitte Törnkvist, Økonomi- og administrationschef,
81413510, gto@fgu-skolen.dk

Sus Berlick, Skoleleder,
FGU Høje-Taastrup, 61618400, sbe@fgu-skolen.dk

Mette Egeberg, Skoleleder,
FGU Greve/Solrød, 81410232, meg@fgu-skolen.dk

Kirsten Hasling Sørensen, Skoleleder,
FGU Roskilde, 41397201, kso@fgu-skolen.dk

Claus Lützen, Centerleder,
Tune Kursuscenter, 25970143, clu@fgu-skolen.dk

Peter Veileborg, IT-Koordinator/IT-Ansvarlig,
23907000, pve@fgu-skolen.dk

Roar Prip, Ledelseskonsulent, skemalægger og eksamenskoordinator,
41397218, rpr@fgu-skolen.dk

Majbritt Ranum, Administration, FGU-Skolen Øst,
61224204, mrp@fgu-skolen.dk

Hanne Ratleff Hansen, Administration, FGU-Skolen Øst, 81410251, hrh@fgu-skolen.dk

Lene Dybdal-Nicolaisen, Administration, FGU-Skolen Øst, 81410234, ldni@fgu-skolen.dk

Claus Steensbech, PR- og projektkonsulent
41397216, cst@fgu-skolen.dk

Mads Hallenborg Tolstrup Sørensen, IT-supporter, 81413535, mts@fgu-skolen.dk

Vejledere:

Athena Tegner, FGU Høje-Taastrup,
6161-8429, ate@fgu-skolen.dk

Christina Grønning, FGU Roskilde,
21480192, cgr@fgu-skolen.dk

Gitte Hahn Hinrichsen, FGU Lejre,
30466030, ghh@fgu-skolen.dk

Jesper Plambek, FGU Roskilde,
41397211, jpl@fgu-skolen.dk

Kirsten Frederiksen, FGU Roskilde,
81410244, kif@fgu-skolen.dk

Merete Klitgaard, FGU Høje-Taastrup
81416419, mkl@fgu-skolen.dk

Mette Malmberg Vest,  FGU Greve/Solrød,
81413509, mve@fgu-skolen.dk

Ole Wedel-Brandt, FGU Høje-Taastrup,
81413501, obr@fgu-skolen.dk

Pia Bramsen, FGU Greve/Solrød,
81410259, pbr@fgu-skolen.dk

Søren Krabbe, FGU Lejre,
30841764, skr@fgu-skolen.dk

Tune Kursuscenter:

Benja H. Ellehøj, Souschef,
81410248, bhf@fgu-skolen.dk

Jannie Henriksen, Kok,
81410249, jhe@fgu-skolen.dk

Gitte Nielsen, Reception,
61618404, gni@fgu-skolen.dk

Helle Ungermann, Reception,
61224211, hun@fgu-skolen.dk

Søren Blom Ellemose, Kok
81413537, sbel@fgu-skolen.dk

Susann Steens Olsen, Tjener,
81413531, sols@fgu-skolen.dk

+